Mayhem na podzim vydají desku Daemon a vyjedou na turné

Severští blackmetaloví velikáni Mayhem zanedlouho vydají zbrusu nové album, v pořadí šestou studiovou desku pojmenovanou Daemon. Spolu s dalšími informacemi to oznámili na svém Facebooku. Mimoto uspořádají evropskou šňůru, která zahrnuje i Českou republiku.

Mayhem ohlásili dvě významné novinky – vydají album a vyrazí s ním na turné. Mayhem ohlásili dvě významné novinky – vydají album a vyrazí s ním na turné. Zdroj: oficiální facebooková stránka kapely Mayhem

Pět let uběhlo od poslední řadové desky Esoteric Warfare norských Mayhem. V srpnu kapela na svém oficiálním facebookovém účtu oznámila vydání šesté studiovky Daemon. Jedna z nejvýraznějších blackmetalových kapel mezidobí vyplnila především koncertováním, vydáním živáku De Mysteriis Dom Sathanas Alive (2016, vydání studiové desky 1994), které nahráli na švédském festivalu Black Christmas Festival, a vydáním remastrované verze druhého alba A Grand Declaration of War (2018, původní vydání 2000). V neposlední řadě samozřejmě připravovali nové album.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Album Daemon vyjde 25. října přes vydavatelství Century Media Records, s nimiž Mayhem podepsali smlouvu letos v květnu, a po devatenácti letech a čtyřech deskách tak opustili hudební vydavatelství Season of Mist. Celkem nabídne rovných deset písní. Daemon vznikalo hned na několika místech, jednotlivé party byly nahrány ve studiích ve Švédsku, Nizozemsku a Norsku. Produkce a mixingu se ujal Tore "Necromorbus" Stjerna, masteringu Thomas Johansson. Prozatím nebyl z desky vydán žádný singl.

Daemon – track list:
The Dying False King, Agenda Ignis, Bad Blood, Malum, Falsified And Hated, Aeon Daemonium, Worthless Abomination Destroyed, Daemon Spawn, Of Worms And Ruins, Invoke The Oath

 

 

Na konci října a celý listopad budou Mayhem trávit na cestách po Evropě a v rámci tohoto turné se dostaví i do České republiky. Konkrétně vystoupí v pátek 15. listopadu v Praze. Jako support vystoupí skupiny Gaahls Wyrd (v jejím čele stojí Kristian "Gaahl" Espedal, bývalý frontman Gorgoroth) a Gost. Vstupenky začínají na ceně 650 Kč a jsou stále k dispozici.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • The Hu překvapují mongolským folk metalem

  Mongolští metalisté s dlouhými vlasy, tradičními nástroji a neúprosným hrdelním zpěvem zachvátili internet na konci loňského roku, když vypustili dvě úvodní skladby z chystaného alba. Nyní vydali celou studiovou desku nazvanou The Gereg.

 • Rozhovor s Karlou Tallas: Lidský přístup Ronnieho Jamese Dia k fanouškům i médiím byl mezi muzikanty unikátní

  Karla Tallas patří mezi nejzkušenější rockově-metalové žurnalisty v Česku. Přispívala do několika rockových periodik, působila i jako šéfredaktorka Hard Rockera. Má za sebou nesčetně rozhovorů s nejslavnějšími muzikanty. „Ronnie James Dio si fanoušky i novináře dokázal pamatovat i po letech,“ vzpomíná publicistka, která absolvovala i světová turné s Aerosmith, Doro nebo Gotthard. V současné době se zabývá novým digitálním projektem. 

 • Hardline zahrají v Praze

  Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

 • As I Lay Dying mají hotovo: album Shaped by Fire vyjde už příští týden

  O tom, že se v kapele As I Lay Dying něco děje, vědí fanoušci více jak rok. Loni v červnu muzikanti vydali singl My Own Grave, který se stal předzvěstí nové desky. A nyní členové zahlásili: máme hotovo!

Další podobné články