IAMX se v novém světle vrací do Prahy

Projekt Chrise Cornera, zpěváka zaniklých Sneaker Pimps, se těší velké oblibě v naší zemi již od samého začátku. Elektroničtí IAMX se k nám vrací téměř každý rok, po minulé návštěvě v pražském Rock Café se 17. března znovu ukáží v klubu MeetFactory.

Foto z nového videa Stardust Foto z nového videa Stardust Zdroj: Oficiální Facebook profil

Syntenzátory, temnota, prokovace, obscénnost, melancholie. Takto by se zjednodušeně dala popsat dosavadní tvorba IAMX. Všechny tyto prvky jsou promítány do intenzivních živých vystoupení, které se musí vidět na vlastní oči. Na posledním albu Alive in the New Light (2018) se zpěvák Chris Corner rozhodl skoncovat se svými démony a vzestoupit v novém světle. Koncept projektu i přesto zůstává nedotčen – pouze nabízí o něco pozitivnější nadhled na osobní život zpěváka a dění ve světě než starší Metanoia (2015).

Během své 14 leté kariéry seskupení vydalo 8 studiových alb, včetně speciálního instrumentálního alba z minulého roku. Projekt spolupracoval s Imogean Heap, Kat Von D nebo producenty amerického seriálu How to Get Away with Murder, ve kterém se objevilo kolem 15 originálních písní. Právě ochutnávku nového alba nabídla finální epizoda, před samostaným vydáním nejnovějšího alba. Čerstvě vydaný singl Stardust z toho alba přináší v oficiálním videoklipu přesnou definici toho, co je IAMX vlastně zač.

 

 

Podle statistik serveru setlist.fm by následující koncert měl být číslem 21 na našem území. Česko patří k nejnavštěvovanějším lokacím a svědčí tomu i mnohdy vyprodané kluby. Vstupenky na novou nevídanou audiovizuální show IAMX v rámci turné Alive in the New Light jsou k dispozici za 690 Kč v internetových obchodech fource.cz, GoOut.cz a v síti Ticketpro.

 

Přehled

 • Název akce: IAMX
 • Datum: sobota, 17 březen 2018
 • Místo: Meet Factory
 • Cena: 690 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Rozhovor s Monkey Business: Máme radost, když nám někdo pochválí propracovanost desky

  Monkey Business patří k nejvýraznějším jménům české hudební scény. Taneční projekt multiinstrumentalisty Romana Holého se na ní pohybuje osmnáct let, které provází úspěšná alba i profesními ocenění. V říjnu vydali již deváté album Bad Time For Gentlemen, které přináší několik změn. Nejen o nich se rozpovídali Roman Holý, zpěvák Matěj Ruppert a baskytarista Pavel Mrázek.

 • Foto: Editors, MeetFactory, Praha, 6.4.2018

  Britská indie kapela Editors představila v Meet Factory průřez své dosavadní tvorby i několik songů z nově chystaného alba. Jiný, lehce monotonní směr fanoušky lehce znejistil, uspokojení přišlo se starými věcmi, které stále skvěle šlapou.

 • Obscénnosti IAMX Prahu stále baví

  Projekt IAMX, založen roku 2004 v Anglii, se v naší zemi těší velkému zájmu již od samotného začátku. Včerejší vystoupení, které mělo být číslem 21, patřilo k sérii vyprodaných koncertů, které má zpěvák Chris Corner v ČR na svědomí. Znovu se jednalo o excesivní kabaret z temných ulic Londýna.

 • Foto: Korpiklaani, Arkona, Heidevolk, Trollfest, Meet Factory, Praha, 1. 3. 2018

  Ve čtvrtek, první březnový den, byl večer ve znamení folk metalu. Koncert zahájili norští Trollfest, poté je na pódiu vystřídala nizozemská kapela Heidevolk a následovala ruská kapela Arkona v čele se zpěvačkou Mášou. Po vystoupení Arkony tento několikahodinový folkmetalový nářez uzavírali finští Korpiklaani. Z koncertů vám přinášíme fotografie.